+48 720 700 340
ul. Skrajna 8a, 53-031 Wrocław

O nas

Profesjonalna termoizolacja i hydroizolacja

O firmie Technopur Sp. z o.o.

Technopur Sp. z o.o. z Wrocławia działa na rynku usług budowlanych od 1998 roku. Początkowo zajmowaliśmy się głównie budownictwem mieszkaniowym. Już wówczas przejawialiśmy żywe zainteresowanie nowoczesnymi technologiami, które wpłynęłyby na jakość i postępowość naszych prac.

Jako jedni z pierwszych wdrożyliśmy maszynowe tynki gipsowe, posadzki anhydrytowe oraz systemy natryskowe przy wykorzystaniu hydrodynamiki. Inwestowaliśmy też w rozwiązania z zakresu wykończeń dekoracyjnych, takie jak tynki strukturalne czy posadzki w technologii „betonu wyciskanego”. Dzięki zgromadzonemu doświadczeniu, zainteresowaliśmy się tematyką izolacji, stanowiących elementarną, choć często bagatelizowaną część procesu budowlanego.

Tradycyjne metody i materiały izolacyjne (zarówno termo-, jak i hydro-) mają często mocno wyśrubowane parametry (np. lambda, czyli przenikalność cieplna), ale niestety towarzyszy im jedna zasadnicza wada – brak szczelności.

Z czego wynika ten niedostatek? Powłoka hydroizolacyjna z papy termozgrzewalnej, czy też termoizolacyjna z wełny mineralnej, złożona jest jak klocki – z wielu kawałków. Wymusza to łączenia, na których powstają tzw. „mostki termiczne”. Wykonanie takiej izolacji, nawet przy zachowaniu standardów technologicznych i największej staranności, nie zapewnia tego co najważniejsze – szczelności. Stąd właśnie powstała idea systemów izolacji natryskowej, na której opiera się działalność Technopur.

Dysponujemy najnowocześniejszym sprzętem firmy GRACO, przystosowanym do wykonywania prac metodą natryskową – zarówno termo-, jak i hydroizolacji. Świadczymy usługi hydroizolacji dachów, docieplania ścian oraz izolacji natryskowych podposadzkowych. A to tylko część naszej obszernej oferty.
Natrysk polimocznikiem i poliuretanem pozwala na połączenie wysokich parametrów materiałowych z upragnioną szczelnością. Tworzone przez nas powłoki są nie tylko zaawansowane technologicznie, ale też gwarantują suchość i ciepło.

Jeśli są Państwo zainteresowani usługami ocieplania i hydroizolacji, zachęcamy do kontaktu. Nasze hasło – „… i niech stanie się ciepło…” nie jest jedynie pustym sloganem. Chcemy, aby stało się rzeczywistością również w Państwa domach!

obrazek

Technopur Sp. z o.o.

Na rynku budowlanym działamy od 1998 roku.

Zajmowaliśmy się głównie budownictwem mieszkaniowym. Od początku naszego istnienia byliśmy otwarci na nowe technologie i w miarę możliwości staraliśmy się w nie inwestować. Jako jedni z pierwszych wdrażaliśmy maszynowe tynki gipsowe, posadzki anhydrytowe oraz systemy natryskowe przy wykorzystaniu hydrodynamiki. Podejmowaliśmy również wyzwania z zakresu różnego rodzaju wykończeń dekoracyjnych takich jak tynki strukturalne czy posadzki w technologii „betonu wyciskanego”. Właśnie te bogate doświadczenia spowodowały nasze zainteresowanie szeroko pojętymi izolacjami, będącymi niezwykle ważną i niestety lekceważoną częścią procesu budowlanego.

 

obrazek

Nasi partnerzy biznesowi

0

zrealizowanych projektów

0

obsłużonych klientów

0

zadowolonych klientów

0

docieplonych domów